Hvezdáreň v Žiari a mincovňa v Kremnici

Školská exkurzia v hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella začne tematickým programom ideálnym pre ročník vašej triedy. Žiaci uvidia astronomické úkazy na umelej oblohe planetáriá, filmy a videoprojekcie, vyskúšajú si pozorovanie nebeských telies a úkazov pomocou astronomickej optiky. Po vedeckej časti exkurzie nasleduje prehliadka a návšteva mincovne v Kremnici. Žiaci uvidia a porovnajú, ako sa razili mince kedysi a dnes.

Ako to bude vyzerať

Prvou zastávkou tejto exkurzie bude hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Pripravíme pre vás tematický program najlepšie vybratý pre váš ročník. Pri väčšej skupine sa žiaci rozdelia do 2 skupín. Sadnete si so žiakmi a už len pozorujete, objavujete vesmírne úkazy, telesá vysoko nad našimi obzormi. Hvezdáreň v Žiari vám ponúka vynikajúci obraz vo formáte 4K, tak sa môžte tešiť na veľmi kvalitné filmové prevedenie. Po programe v hvezdárni sa presuniete do mincovne v Kremnici. Tu vás čaká prehliadka mincovne, pozriete si výrobu mincí v starej raziarni a tiež novodobú prevádzku raziarne. Po návšteve mincovne vás čaká cesta domov, my veríme, že príjemná a plná zážitkov.

Čo zažijete

  • návšteva hvezdárne a planetária
  • tematický film o vesmíre
  • stará raziareň mincí
  • novodobá prevádzka raziarne mincí

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

9:45  príchod do hvezdárne
10:00 – 12:00 program v hvezdárni
12:30 prehliadka mincovne v Kremnici
14:00 odchod autobusu z Kremnice

Harmonogram po dohode prispôsobíme vašim požiadavkám.

Cena od

17 €

Cena z Trenčína
19 €

Cena z Trnavy
20 €

Cena zo Žiliny
19 €

Cena z Bratislavy
24 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava luxusným autobusom s bezpečnostnými pásmi
  • vstup do hvezdárne
  • prehliadka expozície v mincovni so sprievodcom

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“Veľmi sa nám páčilo, super kvalita premietaných filmov v hvezdárni. Mincovňa v Kremnici bola príjemným vzdelávacím spestrením.”

— Anna P., Nové Mesto nad Váhom