Trenčín - rytierom na hrade

Premeňte sa na rytiera a zažite interaktívnu prehliadku povesťami opradeného Trenčianskeho hradu. Interaktívnou formou sa veľa naučíte. Neskôr si na gazdovstve prezriete zvieratá, povozíte sa na koníkoch a doprajete si krásny výhľad na okolie z neďalekej rozhľadne.

Ako to bude vyzerať

Prehliadka povesťami opradeného hradu Matúša Čáka Trenčianskeho nesklame žiadneho účastníka. Deti čaká nezabudnuteľná interaktívna prehliadka, na hrade ich privíta dvorná dáma majiteľov hradu, Žigmunda Luxemburského a Barbory Celjskej. Po stručnom úvode sa deti dozvedia, že na počesť kráľovského páru sa bude konať rytiersky turnaj, ktorého sa môžu zúčastniť, ak sa sami rytiermi stanú. Rozdelia sa do menších skupín, prezlečú do rytierskych kostýmov a následne plnia úlohy, za splnenie ktorých získavajú rytierske cnosti. Program trvá približne hodinu a žiaci sa počas neho interaktívnou formou naučia o histórii hradu, heraldike, či stravovaní. Vyvrcholením programu je pasovanie chlapcov za rytierov a dievčatá za dvorné dámy.

Plní zážitkov sa presuniete na gazdovsto Uhliská, kde si v príjemnom prostredí oddýchnete, občerstvíte a samozrejme aj zabavíte. Prezriete si zvieratká z gazdovstva a povozíte sa na koníkoch. Vozenie na koníkoch sa robí aj v prípade zlého počasia v hale. Možnosť doobjednať detské menu – polievka a hlavné jedlo.

Ak budete mať stále dostatok energie, vyberte sa na prechádzku k vyhliadkovej veži, odkiaľ sa vám naskytne krásny výhľad na prírodu a okolie. Vyhliadková veža sa nachádza 20 min peši od gazdovstva.

Čo zažijete

  • interaktívna prehliadka hradu
  • zvieratká na gazdovstve
  • vozenie na koníkoch
  • prechádzka na rozhľadňu

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

09:40 interaktívna prehliadka hradu      (prehliadky sa konajú v čase 9:20, 9:40, 11:20, 11:40, 13:20, 13:40)
11:00 gazdovstvo Uhliská –  prehliadka gazdovstva
12:00 obed
13:00 vozenie na koníkoch a prechádzka k rozhľadni
14:00 odchod z gazdovstva

Harmonogram po dohode prispôsobíme vašim požiadavkám.

Cena od

12 €

Cena z Trenčína
12 €

Cena z Bratislavy
18 €

Cena zo Žiliny
15 €

Cena z Trnavy
15 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava autobusom
  • vstupné na hrad vrátane interaktívneho programu
  • vstup na gazdovstvo a jazdenie na koníkoch
  • obed pre pedagógov
  • doplatok za obed pre dieťa polievka+hlavné jedlo 4,5€

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.”

— Kto to povedal

“I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.”

— Kto to povedal