Čokoládová fabrika a zámok Schloss Hof v Rakúsku

Ochutnávka praliniek a všakovakých čokoládových dobrôt je na programe hneď na prvej zastávke, kúsok za Bratislavou v Rakúsku. V čokoládovej fabrike na exkurzii zasa zistíte, ako sa tieto dobroty vyrábajú. Pokračujete ďalej v putovaní, navštívite barokový zámok Schloss Hof. Zážitková interaktívna prehliadka nenechá nikoho znudeného. Po maškrtení sa vydáte so žiakmi na objavnú cestu do sveta baroka po stopách osobností princa Eugena Savojského a cisárovnej Márie Terézie, na nádherný zámok Schloss Hof.

Ako to bude vyzerať

Na prvú zastávku tohto výletu sa budú všetci tešiť. Bude voňavá, sladká a zároveň poučná. Navštívite čokoládovňu so 70-ročnou tradíciou. Čokoládové výrobky z dielne tejto čokoládovňe sa predávajú po celej Európe, ale aj v Amerike a Austrálii. Sprievodca vás v továrni prevedie celým procesom výroby čokolády a čokoládových bonbónov. Keď už budete vedieť, ako sa čokoládové pochúťky vyrábajú, začnete ochutnávať. Sú lepšie rumové pralinky, banániky v čokoláde, ovocie v čokoláde alebo čokoládové guľôčky? Odpoveď spoznáte na mieste, keď všetko poctivo ochutnáte. Čo vám najviac bude chutiť, môžete priamo na mieste za výborné ceny aj kúpiť.

Po maškrtení sa vydáte so žiakmi na objavnú cestu do sveta baroka po stopách osobností princa Eugena Savojského a cisárovnej Márie Terézie, na nádherný zámok Schloss Hof. Žiaci na chvíľu zažijú svet prepychu a nacítia atmosféru mocných kniežat, ale takisto život poddaných.

Pre žiakov odporúčame zážitkový program plný dobrodružstva a napätia. Na prehliadke objavíte skryté chodby služobníctva, tajomné pivničné klenby a podzemnú 110 metrov dlhú chodbu.
Z druhého poschodia zámku sa vám naskytne nádherný pohľad na zámocký areál.
Po vzrušujúcej interaktívnej prehliadke sa poprechádzate po krásnom barokovom areáli a pohladkáte kozičky či ovečky v zámockej minizoo.
V areáli sa nachádza ihrisko, kde deti môžu vybiť zvyšky svojej energie, ak im nejaká po tomto vzrušujúcom dni zostala.

Na tento výlet je potrebné, aby každý účastník výletu mal so sebou platný cestovný pas.

Čo zažijete

  • prehliadka čokoládovej fabriky v Rakúsku
  • ochutnávka čokoládových dobrôt v čokoládovni
  • interaktívna prehliadka na zámku Schloss Hof
  • pozornosť pre pedagogický dozor

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

9:30 -10:30 prehliadka čokoládovej fabriky, ochutnávka čokolád, nákup dobrôt

11:30 – 12:30 Schlosshof – prehliadka zámku so sprievodcom

12:30 – 13:30 prechádzka v zámockom areáli a návšteva mini ZOO

14:00 odchod autobusu domov

Cena od

20 €

Cena z Bratislavy
20 €

Cena zo Žiliny
29 €

Cena z Trenčína
24 €

Cena z Trnavy
22 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Každý je povinný vziať si so sebou platný cestovný pas. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava luxusným autobusom s bezpečnostnými pásmi
  • prehliadka čokoládovej fabriky
  • ochutnávka čokolád
  • prehliadka zámku Schloss Hof so sprievodcom
  • darček pre pani učiteľky

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“Už z prvej zastávky sme decká nevedeli dostať naspäť do autobusu. Schloss Hof bol krásny, veľa možností na prechádzky a voľnú zábavu. Prehliadka zámku bola zaujímavá.”

— Anonym