Hvezdáreň Hurbanovo

Vyberte sa do najstaršej a najznámejšej hvezdárne na Slovensku kde sa dozviete množstvo zaujímavostí o súhvezdiach, slnečnej sústave a vesmíre.

Ako to bude vyzerať

Objavte spoločne so spolužiakmi nové záhady, ktoré ponúka hviezdne divadlo. Zamestnanci hvezdárne vám najskôr ukážu hvezdáreň, potom sa v observatóriu pozriete cez ďalekohľad na oblohu a odhalíte nádhernú scenériu oblohy a súhvezdí, slnečnej sústavy, vesmírnych objektov.

Slovenská ústredná hvezdáreň patrí medzi historicky najstaršie a najvýznamnejšie inštitúcie svojho druhu na Slovensku. Vznikla v roku 1871 ako jedno z prvých astrofyzikálnych observatórií v Európe. Pre svojich návštevníkov má pripravený bohatý a pestrý program, ktorý zaujme rovnako deti, dospelých i odbornú verejnosť. Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove prevádzkuje aj digitálne planetárium, ktoré patrí medzi hlavné atrakcie pre návštevníkov hvezdárne.

Súčasťou areálu hvezdárne je aj historický park, ktorý je ako stvorený na prechádzky. V parku stojí socha Mikuláša Kopernika a nechýbajú ani veľké slnečné hodiny.

Túto exkurziu je možné spojiť s návštevou centra mesta Komárno, kde by ste si pozreli Námestie Európy. Nádvorie Európy je názov pre unikátne stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa v Komárne. Stavby na novom námestí, ktoré má rozlohu 6 500 m2, sú v štylizovanej forme a reprezentujú historickú architektúru, charakteristickú pre jednotlivé oblasti Európy. Spojením historického jadra mesta Komárno ležiaceho na juhu Slovenska pri Dunaji s Nádvorím Európy sú  historické vstupné brány: Brána sv. Štefana,  Brána Bela IV. a Brána Mária Terézie.

Prípadne je možné spojiť exkurziu s návštevou Vodného diela Gabčíkovo.

 

Čo zažijete

  • program v hvezdárni v Hurbanove
  • program podľa výberu: prehliadka mesta Komárno alebo Vodného diela Gabčíkovo

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

11:00 program v hvezdárni
13:00 možnosť navštíviť centrum mesta Komárno alebo Gabčíkovo

Cena od

22 €

Cena z Trenčína
28 €

Cena z Bratislavy
23 €

Cena zo Žiliny
35 €

Cena z Trnavy
22 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena kalkulovaná na 45 žiakov. Na 15 žiakov 1 pedagóg zadarmo.

Čo je v cene
  • doprava
  • program v hvezdárni Hurbanovo
  • program podľa výberu
  • darček pre pedagógov

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“Ďakujeme za organizáciu, exkurzia sa vydarila, žiaci nadobudli množstvo nových poznatkov.”

— P.D., ZŠ Dudova Bratislava