Hvezdáreň v Žiari

Školská exkurzia v hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella začne tematickým programom ideálnym pre ročník vašej triedy. Žiaci uvidia astronomické úkazy na umelej oblohe planetáriá, filmy a videoprojekcie, vyskúšajú si pozorovanie nebeských telies a úkazov pomocou astronomickej optiky. Po vedeckej časti exkurzie nasleduje relax v parku kde sa žiaci môžu vybehať. V prípade záujmu môžete navštíviť Zubriu zvernicu.

Ako to bude vyzerať

Prvou zastávkou tejto exkurzie bude hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Pripravíme pre vás tematický program najlepšie vybratý pre váš ročník. Pri väčšej skupine sa žiaci rozdelia do 2 skupín. Sadnete si so žiakmi a už len pozorujete, objavujete vesmírne úkazy, telesá vysoko nad našimi obzormi. Hvezdáreň v Žiari vám ponúka vynikajúci obraz vo formáte 4K, tak sa môžte tešiť na veľmi kvalitné filmové prevedenie. Po programe v hvezdárni sa presuniete do príjemného parku, kde sa deti môžu vyšantiť dosýta. Alebo namiesto návštevy parku môžete navštíviť Zubriu oboru, ktorá slúži ako centrum záchrany Zubra hrivnatého. Tento program je za príplatok 1€/žiak. Súčasťou Zubrej obory je Náučný chodník Zubria obora, ktorý je vedený po obvode zubrej zvernice. Je dlhý 2,5 km (cca 1 hod) a má 10 zastávok, na ktorých získate informácie o histórii a súčasnosti Zubrej obory, o spôsobe života zubrov, o príbuzných druhoch zubra, o výskyte zubra vo voľnej prírode a iné zaujímavosti, uvidíte fotografie zubrov vo všetkých ročných obdobiach a iné živočíchy a rastliny, ktoré sa nachádzajú priamo v obore alebo v jej bezprostrednom okolí. Trasa chodníka je nenáročná (len 40 m prevýšenie) a je vhodná aj pre menej zdatných návštevníkov a deti.

Čo zažijete

  • návšteva hvezdárne a planetária
  • tematický film o vesmíre
  • prehliadka telies slnečnej sústavy
  • návšteva parku alebo Zubrej obory

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

9:45  príchod do hvezdárne
10:00 – 12:00 program v hvezdárni
12:30 relax v parku / mávšteva Zubrej obory
14:00 – 14:30 odchod autobusu späť ku škole

Harmonogram po dohode prispôsobíme vašim požiadavkám.

Cena od

25 €

Cena z Trenčína
25 €

Cena z Trnavy
27 €

Cena zo Žiliny
26 €

Cena z Bratislavy
29 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava luxusným autobusom s bezpečnostnými pásmi
  • vstup do hvezdárne
  • premietanie odborného filmu
  • prehliadka telies slnečnej sústavy a súhvezdí na oblohe planetária
  • relax v parku Topoľčianky / namiesto toho možnosť návštevy zubrej zvernice za doplatok 1€/žiak

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“Veľmi sa nám páčilo, super kvalita premietaných filmov v hvezdárni. Mincovňa v Kremnici bola príjemným vzdelávacím spestrením.”

— Anna P., Nové Mesto nad Váhom