Myjavské kopanice v duchu Štefánika a tradícií

Spoznajte tradičné formy života a bývania v myjavskom regióne, navštívte rodný dom M.R.Štefánika, ktorý Vám priblíži život nášho velikána. Vystúpte na najvyšší vrch Myjavskej pahorkatiny, na Bradlo, kde sa týči mohyla M.R.Štefánika.

Ako to bude vyzerať

Navštívite kopaničiarsku usadlosť z 19.storočia - gazdovský dvor v Turej Lúke, kde sú prezentované tradičné formy života a bývania v myjavskom regióne. Nielenže si pozriete ukážky architektúry, tradícií a remesiel, ale skutočne zažijete atmosféru usadlosti. Ušúľate si šúľance, alebo radšej budete variť perky? Súčasťou návštevy gazdovského dvora bude totiž aj zážitkový program a vy si sami uvaríte a pokoštujete vaše vlastnoručne uvarené jedlo. Hotová reality show  Perfektný zážitok pre decká.. Na dvore usadlosti pobehujú domáce zvieratá.
Vystúpte na mohylu M.R.Štefánika na Bradle. Mohyla na Bradle je pietnym miestom, kde je pochovaný Milan Rastislav Štefánik - jeden z najvýznamnejších Slovákov a spoluzakladateľ prvého samostatného Československého štátu. Mohyla je súčasne symbolom samostatnosti a slobody nášho národa a pamätník významnej historickej udalosti, kedy sa Slováci zaradili medzi slobodné národy sveta.
K mohyle vedie asfaltová cesta i nenáročná, 1.8 km dlhá, turistická trasa z Brezovej pod Bradlom.
Rodný dom Štefánika v Košariskách slúžil nedávno ako evanjelická fara. Z rodného domu bolo vytvorené múzeum s pamätným charakterom, úlohou je priblížiť všetkým návštevníkom atmosféru veľkého sveta, v ktorom sa Štefánik ako politik, vojak, bádateľ, dobrodruh a hvezdár pohyboval. Výstavu dotvárajú takmer dve stovky osobných Štefánikových predmetov pochádzajúcich z jeho ciest alebo parížskeho bytu.

Myjavské kopanice sú krásny kút Slovenska, ktorý spája v sebe krásu prírody, kus našej histórie a národnej hrdosti.

Čo zažijete

  • návšteva gazdovského dvora
  • zážitkový program na gazdovskom dvore – vlastnoručná výroba perkov/šúľancov
  • návšteva rodného domu – múzea M.R.Štefánika
  • výstup na Mohylu M.R.Štefánika na Bradle

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

10:00 návšteva gazdovského dvora
11:00 zážitkový program (varenie tradičného jedla)
13:00 prehliadka múzea
13:30 výstup na mohylu Štefánika
15:00 odchod autobusu

Cena od

17 €

Cena z Bratislavy
22 €

Cena z Trenčína
17 €

Cena z Nitry
20 €

Cena zo Žiliny
23 €

Zabezpečíme pre vás dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov je 1 pedagogický dozor zdarma. V prípade záujmu za príplatok 1,5€ zabezpečíme počas zážitkového programu košíkara.

Čo je v cene

– doprava autobusom
– prehliadka expozície na gazdovskom dvore so sprievodcom
– zážitkový program – varenie perkov/šúľancov
– občerstvenie pre žiakov čaj/limonáda a mastený/lekvárový chlieb
– návšteva múzea M.R. Štefánika
– darček pre pani učiteľky

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?