Národný park Donau-Auen

Objavte najväčšiu nenarušenú oblasť lužných lesov v strednej Európe, a to len 35 km od Bratislavy. Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) sa rozprestiera medzi európskymi hlavnými mestami Viedňou a Bratislavou a chráni posledné veľké územie lužnej krajiny v strednej Európe. Prirodzený tok Dunaja vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy. V zámku Orth si prezriete výstavu venovanú národnému parku. Skvelým zážitkom pre žiakov počas exkurzie je pozorovateľňa pod vodou, odkiaľ budete sledovať svet živočíchov a rastlín žijúcich v Dunaji. Centrum je moderne vybavené a prispôsobené návštevníkom. Dozvedia sa tu všetko o Dunaji, jeho histórii aj o tom, prečo toto územia treba chrániť. Jeho význam je totiž nesmierny a je potrebné, aby to pochopili všetci návštevníci.

Ako to bude vyzerať

Spoznáte a objavíte prírodné zaujímavosti lužného lesa. Touto exkurziou sa snažíme viesť žiakov k budovaniu trvalého vzťahu k prírode. Program pre rôzne vekové skupiny detí pripravujú špeciálni pracovníci národného parku a sú v slovenčine.

Stanete sa súčasťou národného parku. Prostredníctvom multimediálnej výstavy sa oboznámite s informáciami, ktoré súvisia so vznikom národného parku – bude to napínavé, veselé a pestré. V priľahlom prírodnom areáli na Zámockom ostrove máte možnosť pozorovať korytnačky močiarne, ako aj ďalšie zvieratá žijúce v lužnej krajine.

Program je vhodný pre deti materskej školy a žiakov všetkých
ročníkov.

Program pre školy trvá cca.3 hod.

Čo zažijete

  • zámok Orth
  • multimediálna výstava DonAUräume v Národnom parku Donau-Auen
  • živé ukážky typických biotopov na Zámockom ostrove
  • pozorovateľna na Dunaji pod vodou

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

07:45 odchod od školy

09:00 zážitková prehliadka Národného parku Donau-Auen so slovenským sprievodcom (3 hod.)

12:00 odchod autobusu

Cena od

23 €

Cena z Bratislavy
23 €

Cena z Trnavy
24 €

Cena z Trenčína
26 €

Cena zo Žiliny
30 €

Zabezpečíme pre vás dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 10 žiakov je 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava
  • 3 hod. zážitková prehliadka v národnom parku Donau-Auen so slovenským sprievodcom
  • darček pre pani učiteľky

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?