Seegrotte a zámocký park v Laxenburgu

Navštívte bývalú baňu Seegrotte, kde sa kedysi ťažil vápenec. Pri ťažbe nechtiac narazili na zdroj podzemnej vody a spodné podlažie zaplavila voda, a tak vzniklo najväčšie podzemné jazero v Európe. Prehliadku bane zakončíte plavbou po krištáľovo čistom jazere. Presuniete sa do zámockého parku Laxenburg. Romantický zámok postavený na ostrovčeku uprostred rybníka v Laxenburgu bol letným sídlom Habsburgovcov. Cisársky pár František Jozef I. a Alžbeta „Sisy“ , práve na tomto mieste strávili svoje medové týždne.

Ako to bude vyzerať

Navštívite obľúbenú turistickú atrakciu, podzemné jazero a jedinečný labyrint jaskynných systémov, chodieb a kvapľových hál. Čakajú Vás prechádzky po štôlňach a plavba motorovou loďou priamo na najväčšom podzemnom jazere v Európe. Vaša ďalšia cesta smeruje do zámockého parku V Laxemburgu, odkiaľ budete obdivovať Laxenburgský zámok. Zámok v Laxenburgu bol po stáročia letným sídlom Habsburgovcov. Zámocký park zdobia krásne stavby a romantický „Františkov hrad“, ktorý je postavený na ostrovčeku uprostred rybníka. Cisársky pár, František Jozef I. a Alžbeta „Sisy“ na tomto mieste strávili svoje medové týždne.

Čo zažijete

  • prehliadka jaskynného jazera Seegrotte spojená s člnkovaním po podzemnom jazere
  • návšteva zámockého parku v Laxenburgu

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

10:00 návšteva Seegrotte
11:30 presun do zámockého parku v Laxenburgu
12:00 prehliadka zámockého parku v Laxenburgu
13:30 odchod autobusu

Cena od

22 €

Cena z Bratislavy
22 €

Cena z Trenčína
27 €

Cena z Trnavy
25 €

Cena zo Žiliny
31 €

Zabezpečíme pre vás dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 10 žiakov je 1 pedagogický dozor zdarma. Na tento výlet je potrebné mať so sebou platný cestovný pas, turistická atrakcia sa nachádza v Rakúsku.

Čo je v cene

– doprava autobusom
– prehliadka Seegrotte
– návšteva zámockého parku v Laxenburgu
– kompa k Františkovému hradu

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?