Exkurzia výroba a recyklácia skla a Trenčiansky hrad

Naučte sa ako sa vyrába a recykluje sklo priamo v sklárňach. Výrobnou halou vás prevedie fundovaný odborník. Po exkurzii navštívte dominantu Trenčína, Trenčiansky hrad, ktorý nemožno obísť keď ste na Považí.

Ako to bude vyzerať

Najskôr  zavítate priamo do výrobne skla, kde vás sprievodca prevedie po závode a porozpráva vám zaujímavosti o výrobe skla. Uvidíte, čo sa stane s recyklovateľnými fľašami po odvoze smetiarskym autom až po proces výroby nových výrobkov. Presvedčíte sa na vlastné oči aký dôležitý je proces recyklácie. Exkurzia je vhodná pre 2.stupeň ZŠ, nie je vhodná pre žiakov 1.stupňa.

Potom Vás čaká prehliadka povesťami opradeného hradu Matúša Čáka Trenčianskeho z 11. Storočia nesklame žiadneho účastníka. Hrad slúžil najskôr ako pohraničná pevnosť a mal obrannú funkciu, neskôr sa stal kráľovským hradom. Najznámejším spomedzi majiteľov bol Matúš Čák Trenčiansky. K hradu sa viaže známa  legenda o Omarovi a Fatime, podľa ktorej chcel turecký princ Omar vyslobodiť zo zajatia svoju lásku Fatimu, preto musel vykopať studňu do skaly. Dnešný hrad je sídlom viacerých expozícií. K dispozícii budete mať sprievodcu, ktorý vás hradom prevedie zážitkovou formou.

Čo zažijete

  • exkurzia o výrobe a recyklácii skla (vhodná pre 2.stupeň ZŠ)
  • prehliadka Trenčianskeho hradu so sprievodcom

Ako je to ďaleko?

0
km z Bratislavy
0
km z Trnavy
0
km z Trenčína
0
km zo Žiliny

Harmonogram

10:00 exkurzia v sklárňach      (prehliadky sa konajú v čase 9:20, 9:40, 11:20, 11:40, 13:20, 13:40)
11:30 prehliadka Trenčianskeho hradu
13:30 odchod
Harmonogram po dohode prispôsobíme vašim požiadavkám.

Cena od

18 €

Cena z Trenčína
18 €

Cena z Bratislavy
25 €

Cena zo Žiliny
23 €

Cena z Trnavy
23 €

Zabezpečíme dopravu aj z iných miest, kontaktujte nás. Cena platí pri minimálnom počte 45 žiakov. Na každých 20 žiakov 1 pedagogický dozor zdarma.

Čo je v cene
  • doprava autobusom
  • exkurzia v sklárňach Nemšová
  • prehliadka hradu so sprievodcom
  • darček pre pedagógov

Nezáväzné prihlásenie


Čo povedali účastníci?

“Exkurzia žiakom priblížila recykláciu skla, o ktorej sa učia na viacerých predmetoch. Určite sa zúčastním aj s inými triedami”

— J.P., Nové Mesto nad Váhom

” Zaujímavá exkurzia”

— Marianna B.